W tym numerze w pierwszej kolejności zapraszamy na salony, gdzie gościmy Piero Antinoriego, spadkobiercę 26 pokoleń arystokratycznych winiarzy z Toskanii i Człowieka Roku 2018 magazynu Czas Wina.
We wrześniu będziemy mieli niezwykłą okazję spotkać go podczas Gali nadania tytułu a póki co mała rozgrzewka czyli opowieść Doroty Romanowskiej o historii rodu Antinorich.
Ze spraw bardziej przyziemnych zajmiemy się m.in. odpowiedzią na pytanie dlaczego Aztekowie nadziewali tamal mięsem flamingów i żab? I czy ich potomkowie są równie ekstrawaganckimi szefami kuchni?
Pomoże nam w tym Basia Winiarska, która w podróży przez Amerykę Południową specjalnie dla naszego magazynu sprawdziła co się jada w Salcie.
Stąd bowiem pochodzą wina, którymi hojnie raczymy naszych czytelników w tym numerze.
Zamów roczną prenumeratę Czasu Wina
Dla wielbicieli Starego Świata wina niemieckie w obliczu zmian. Kwitnące migdałowce i drzewka cytrynowe nad Renem - ten widok nie powinien nas już dziwić.
Jak perturbacje klimatyczne wpłynęły na codzienne obyczaje naszych sąsiadów oraz co z tego wynika dla wielbicieli win reńskich opisuje wnikliwy obserwator ciepłego podbrzusza Niemiec - Michał Bardel.
Dla równowagi zaraz potem wracamy na kontynent amerykański - mało kto wie, że zaraz za opłotkami Manhattanu rozciąga się w stronę malowniczego wodospadu Niagara prawdziwie winiarski region, który dziś, po latach labruscowej urawniłowki zaczyna zadziwiać coraz lepszymi winami.
O ciekawej historii i jeszcze ciekawszej teraźniejszości Finger Lakes pisze Wojciech Giebuta - stały bywalec Metropolitan Opera i okolicznych winnic.
Nie zabraknie wątków literackich.
Z Elżbietą Cherezińską o miłości do win węgierskich, piastowskich doświadczeniach z alkoholem i zaskakujących pomysłach na książki, które pojawiają się nawet przy zwykłej kolacji rozmawia w tym numerze Artur Baranowski - autor bloga Winebook, zawodowo łączący wina z lekturami.
Najlepszych 100+ stron, jakie powstają w Polsce o winie, sześć razy do roku może trafiać prosto pod Twoje drzwi.Tylko u nas znajdziesz: świeże i musujące wiadomości z całego winiarskiego świata, raporty bez cukru, wytrawne reportaże, historie z mrocznych piwnic i wyzłoconych słońcem winnic, którym towarzyszą błyskotliwe felietony oraz przenikliwe spojrzenie od kuchni.
Przecieramy szlaki, zdobywamy szczyty i wysyłamy autorów tam, skąd przywożą orzeźwiające opowieści z podróży.
Dzięki temu dwumiesięcznik „Czas Wina” to porcja wiedzy, kultury i rozrywki dla koneserów i amatorów wszystkiego, co tyczy się wina, kuchni i nie tylko!
Zamów prenumeratę „Czasu Wina” i dołącz do Klubu Domu Wina, by być najlepiej poinformowanym… lub by złapać dystans i spojrzeć na wszystko z boku w dobrym towarzystwie szlachetnego trunku.