Wybrany punkt odbioru: brak wybranego punktu

„Czas Wina” numer 110 kwiecień 2020

Zdjęcia produktów oraz zawarte na nich informacje mają charakter poglądowy. Dostarczany towar może odbiegać wizualnie od przedstawionego na fotografii.
14,90 zł
/ szt.
Gdy 5 marca 2020 roku kierowaliśmy do druku kwietniowy numer magazynu „Czas Wina” świat wyglądał całkiem inaczej. I to tamten świat, jeszcze sprzed czasów kwarantanny w najnowszym numerze opisujemy, skupiając się, a jakże, na winie. Tym razem izraelskim. Historyczną przechadzkę od Galilei do nadmorskich regionów dzisiejszego państwa Izrael funduje nam Wojciech Gogoliński, opisując między innymi ciekawe związki hiszpańskiej viury ze starożytnymi Izrealitami. Kilka stron dalej ten sam autor opisuje tutejsze nowe cru – położone ponad tysiąc metrów nad poziomem morza chłodne mateczniki dla przyszłych gwiazd Golan Heights Winery z serii Bar'on – butelki tych win możecie podziwiać na okładce numeru. Michał Bardel pochyla się dla odmiany nad krawędzią wiekowych pras winiarskich, których ślady rozsiane są po całym Izrealu – na jedną z nich, jak wspomina, natknął się kiedyś w przydrożnym rowie podczas przerwy„na siku”.

Komu zrobiło się gorąco od słońca Palestyny, polecam lekturę naszych aktualności, w których zaglądamy na dobrze klimatyzowane salony: do Paryża na Vinisud i do Nowego Jorku na Barolo&Barbaresco World Opening. Justyna Korn-Suchocka kieruje zaś uwagę w stronę niemieckiego różowego wina – wielkiej niespodzianki znad Renu, która ma być od tego lata eksportowym hitem niemieckich winiarni.

Pozostając przy hitach – trudno oderwać się od lektury felietonu Marka Bieńczyka, który w niezrównanym stylu opisuje historię dziwacznego foodparingu – jerez i wymię nie jedno w tym tekście ma imię. Także o ucztowaniu, ale w cieniu ekożywności, pisze Łukasz Modelski, dociekając nie bez racji, czy odpowiedzią na mrożące krew i smak doniesienia o szkodliwości jedzenia czegokolwiek będą od dziś swojskie tłukno i bryja? Kto nie wie, co to, nadarza się okazja do nadrobienia zaległości.

W numerze kwietniowym nie brakuje także wątków podróżniczych: Paweł Gąsiorek w felietonie o wymownym tytule „Gauchos w galopie” relacjonuje specjalnie dla nas (i nieomal na żywo) zmiany, jakie zachodzą w winnym świecie Chile, Argentyny i Urugwaju, a Karolina Rychter prosto ze stoków włoskich Dolomitów opisuje winne rozkosze oferowane przez narciarskie kurorty – miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie znów będzie można z nich korzystać.

Na koniec, dla wielbicieli kryminałów i talentu pisarskiego redaktora Michała Bardela mroczna opowieść z przedrewolucyjnej Rosji. Czy wiecie jakie wino wykończyło Rasputina? Odpowiedź w najnowszym odcinku Kronik Kryminalnych.

Świat się zmienia. Jaki będzie za miesiąc i czym nas zaskoczy? Oby zmianami tylko na lepsze – czego wszystkim autorom i czytelnikom magazynu „Czas Wina” z całego serca życzę!

Justyna Korn-Suchocka
szef redakcji magazynu „Czas Wina”
Kod produktu: CW110
CW110
Zamów z dostawą do naszych sklepów

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz zwrócić ten towar bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na zwrot
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

Ten towar jest dostępny w naszych sklepach

Możesz kupić ten produkt bez składania zamówienia internetowego w jednym z naszych sklepów w Twojej okolicy. Sprawdź w których punktach produkt jest dostępny od ręki.
Sprawdź dostępność
Opinie użytkowników
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel