Wybrany punkt odbioru: brak wybranego punktu

„Czas Wina” numer 108 luty 2020

Zdjęcia butelki wina oraz zawarte na nich informacje (m.in. rocznik) mają charakter poglądowy. Dostarczany towar może odbiegać wizualnie od przedstawionego na fotografii.
14,90 zł
/ szt.
W lutowym wydaniu magazynu „Czas Wina” wybieramy się do południowych Włoszech i przyglądamy się korzeniom tamtejszego winiarstwa. Tło historyczne czasów Wielkiej Greckiej rekonstruują Justyna Korn-Suchocka i Łukasz Wojnarowicz, Wojciech Gogoliński z kolei pieczołowicie śledzi kręte drogi południowowłoskich odmian winorośli i stara się odpowiedzieć na pytanie, ile faktycznie z Grecją mają wspólnego. Przygotowaliśmy także dwa nietypowe przewodniki po Sycylii. W pierwszym Wojciech Giebuta śledzi winno-operowe tropy na tej wyjątkowej wyspie, w drugim zaś nasi autorzy podzielili się najlepszymi sycylijskimi doznaniami gastronomicznymi. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: od śledzionoburgerów za 2 euro, do gwiazdek Michelina.

Wszystkie zaś w otoczeniu win z primitivo, negroamaro, nero d’avola i innych autochtonicznych odmian z Sycylii, Apulii i Kampanii.

Komu zaś mało wątków greckich i starożytności – choć w wydaniu jak najbardziej współczesnym – niech sięgnie po artykuł Irka Wisa. Z niego bowiem dowie się, jak wytwarzano wino w czasach króla Minosa i jak dziś tę zapomnianą tradycję wykorzystują kreteńscy winiarze.

W podwójnej roli występuje tym razem Łukasz Modelski. Jako felietonista przygląda się barokowej polskiej poezji w wydaniu Jana Andrzeja Morsztyna i sprawdza jego winiarską wiedzę oraz co poeta sądził m.in. o winach morawskich. Poza tym z okazji wydanej niedawno „Drogi przez mąkę” Artur Baranowski przeprowadził wywiad z autorem, z którego można dowiedzieć się, jak podczas studiów we Francji zaczęła się jego przygoda z winem, a także więcej o związkach literatury z kuchnią.

A skoro o felietonistach mowa, nie możemy pominąć Marka Bieńczyka, który relacjonuje nietypowe spotkanie z czeską stewardessą i szwajcarskim poetą. Choć – czego można się spodziewać – najwięcej miejsca poświęcone jest burgundom. Paweł Gąsiorek z kolei zajmuje się tematem wina i dyplomacji, przyglądając się, jak Francja czy Wielka Brytania wykorzystują je na arenie międzynarodowej.

W numerze poza tym rozmawiamy o Słowenii, ale nie tylko, z Damianem Buraczewskim, zwycięzcą naszego konkursu na Winiarski Blog Roku 2019, relacjonujemy galę Gault&Millau, proponujemy dania i wina na romantyczny walentynkowy wieczór, a Błażej Peszek w swoim unikalnym stylu interpretuje Szekspira.

To i wiele więcej w lutowym numerze magazynu „Czas Wina”!
Kod produktu: CW108
CW108
Zamów z dostawą do naszych sklepów
Zamknij
Aby dowiedzieć się więcej wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

Wystarczy, że wpiszesz swój nr telefonu lub email

*
oddzwonimy do Ciebie w godz. 9:00 - 17:00
*
O obowiązku informacyjnym
Informujemy, że Administratorem jest Dom Wina Sp.z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków, czytaj dalej
* Jedno z pól telefon lub mail jest polem obowiązkowym
Dodaj do ulubionych

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz zwrócić ten towar bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na zwrot
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

Ten towar jest dostępny w naszych sklepach

Możesz kupić ten produkt bez składania zamówienia internetowego w jednym z naszych sklepów w Twojej okolicy. Sprawdź w których punktach produkt jest dostępny od ręki.
Sprawdź dostępność
Opinie użytkowników
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel