Wybrany punkt odbioru: brak wybranego punktu

„Czas Wina” numer 109 marzec 2020

Zdjęcia butelki wina oraz zawarte na nich informacje (m.in. rocznik) mają charakter poglądowy. Dostarczany towar może odbiegać wizualnie od przedstawionego na fotografii.
14,90 zł
/ szt.
Dalej na południe się nie da, czyli w marcowym wydaniu magazynu „Czas Wina” zapraszamy do Patagonii. Michał Bardel przygląda się, jakie wina powstają dziś na czterdziestym piątym równoleżniku południowej półkuli, gdzie już niedaleko do Antarktydy i pingwinów. Wojciech Gogoliński z kolei zabiera nas w historyczną podróż śladem país, odmiany winorośli, dzięki której zbudowano amerykańskie winiarstwo. Dorota Romanowska proponuje podróż jak najbardziej współczesną, czyli 5 rzeczy, które koniecznie w Patagonii zrobić trzeba. W programie lodowce, jeziora, czekolada, gauchos i nie tylko. Rozmawiamy również z Ricardo Galante, głównym enologiem bodegi Fin del Mundo, której wina polecamy w naszych zestawach.

Za oceanem pozostajemy jeszcze na chwilę, by piórem Wojciecha Gogolińskiego skomentować ciągnącą się od miesięcy sprawę amerykańskich ceł na europejskie wina, i wracamy do Starego Świata. Michał Bardel relacjonuje premierę nowego rocznika barolo oraz zaprasza na zbliżające się targi wina do czeskiej Pragi. Justyna Suchocka śledzi zaś aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na której można było zdobyć wino ze Starej trty – najstarszej winorośli na świecie.

Komu zaś mało wątków greckich i starożytności – choć w wydaniu jak najbardziej współczesnym – niech sięgnie po artykuł Irka Wisa. Z niego bowiem dowie się, jak wytwarzano wino w czasach króla Minosa i jak dziś tę zapomnianą tradycję wykorzystują kreteńscy winiarze.

W numerze dużo też wiadomości z cyklu „Naukowo i lekko”. Łukasz Wojnarowicz przytacza najnowsze badania dotyczące mineralności oraz nieprzyjemnych aromatów w winie, a Joanna Boetzel przygląda się, jakie zasługi dla świata wina ma Ludwik Pasteur i dlaczego warto zaglądać na dno kadzi fermentacyjnych. Oraz dlaczego słynny chemik nie został słynnym rysownikiem.

Zaglądamy również do Austrii, do Stift Klosterneuburg, gdzie winorośl uprawiano już w czasach Imperium Romanum, a dziś można tu dojechać z centrum Wiednia w kilkadziesiąt minut. Poza tym Artur Boruta poleca toskańskie wina i szuka w nich etruskich śladów, próbujemy też koniaku o smaku „czystego luksusu”…

Nie brakuje oczywiście felietonów: Paweł Gąsiorek przygląda się inicjatywie Porto Protocol i zastanawia się nad rolą branży winiarskiej w dobie globalizacji i kryzysu klimatycznego, Wojciech Gogoliński przekonuje, że półwytrawne wino raz na jakiś czas nikomu nie zaszkodzi, a Michał Bardel w swoich „Kronikach Kryminalnych” relacjonuje tragicznie zakończoną karierę niejakiego Nicolasa De-Meyera. W tle: Goldman Sachs, Romanée-Conti oraz drag queens.

Polecamy więc marzec spędzić z nowym numerem magazynu „Czas Wina” i kieliszkiem patagońskiego wina!
Kod produktu: CW108
CW109
Zamów z dostawą do naszych sklepów
Zamknij
Aby dowiedzieć się więcej wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

Wystarczy, że wpiszesz swój nr telefonu lub email

*
oddzwonimy do Ciebie w godz. 9:00 - 17:00
*
O obowiązku informacyjnym
Informujemy, że Administratorem jest Dom Wina Sp.z o.o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków, czytaj dalej
* Jedno z pól telefon lub mail jest polem obowiązkowym
Dodaj do ulubionych

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz zwrócić ten towar bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na zwrot
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Opinie użytkowników
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel